שירה זאבי - עיצוב גבות, איפור קבוע בשיטת השערה, מיקרובליידינג .

לקביעת תורים מראש: 050-6598776

שירה זאבי אינסטגרם
שירה זאבי פייסבוק

כל הזכויות שמורות לשירה זאבי. אין להשתמש בחומרים המוצגים באתר לרבות תמונות, טקסט, סימנים מסחריים או כל חומר אחר ללא אישור מפורש בכתב משירה זאבי.

.האתר נבנה על ידי "אפ-פוינטמנט"  פיתוח אפליקציות בניית אתרים  

Search
  • שירה זאבי

מיקרובליידינג ואיפור קבוע - מושגים חשובים


היי בנות,

במהלך היום אני נתקלת רבות בחוסר בהירות רב שיש בין מושגים שונים בתחום של מיקרופיגמנטציה ואיפור קבוע.

לדוגמא כשלקוחה מגיעה אלי, לא פעם קורה שהיא מדגישה כי היא "לא רוצה קעקוע"! במקרה כזה אני מציינת כי קעקוע גוף מבוצע באמצעות מכשיר אחר, המחדיר את הצבע עמוק מאוד לתוך העור, וכי יש לזכור שבקעקוע הצבעים בעלי משקל סגולי כבד יותר מזה של העור שלנו ומורכב ממתכות שאינן מתמוססות בגוף, ועל כן נשארים בו "לנצח". קעקועים אלו מבוצעים לרוב כציורי גוף ולא כטיפולי יופי מהסוג בהן אני עוסקת.

מאחר ולעיתים טעויות סמנטיות אלו יכולות להיות קריטיות, חשבתי שיהיה נכון לרכז מאמר על המונחים השונים, משמעותם, וכך לייצר שפה משותפת בין טכנאיות האיפור הקבוע לבין לקוחותיהן בכדי למנוע אי הבנות ולייצר תיאום ציפיות מושלם.

נתחיל במונח הראשון, איפור קבוע: למעשה מדובר בטכניקה קוסמטית של החדרת צבע לעור למטרות טיפוח ויופי. לעומת איפור רגיל הנשטף מהגוף בתוך זמן קצר, איפור קבוע יכול להחזיק מעמד חודשים רבים, במקרים מסוימים אף שנים, זאת בהתאם לאזור בגוף, לסוג העור של הלקוחה ואף הרגליה. ניתן לבצע איפור קבוע בגבות, כאייליינר, ובשפתיים.

מונח נוסף שחשוב להכיר, הינו מיקרופיגמנטציה: פירוש המונח הינו החדרה של פיגמנט (צבע) לעור באמצעות מחט או להב שטוחה. למעשה, כל תהליך שבסופו העור נצבע בשכבת האפידרמיס, הוא מיקרופיגמנטציה. (מיקרופיגמנטציה הינו השם המדעי לתהליך הטמעת האיפור הקבוע). חשוב לציין שלאור העובדה שתהליך המיקרופיגמנטציה מתרחש בשכבה העליונה של העור (באפידרמיס), הוא אינו פוגע בזקיקי השערה הנמצאים עמוק יותר (בשכבת הדרמיס), ולכן הליך זה אינו גורם לנשירה.

מיקרובליידינג : תהליך מיקרופיגמנטציה זה מבוצע על ידי להב ידני (מחט/סכין) אשר מחדיר את הפיגמנט לתוך העור, שיטה זו מקובלת לרוב בביצוע גבות בשיטת השערה אך לעיתים גם בהצללה או בהצללת פודרה.

מכשיר מכני: תהליך זה מבוצע על ידי מחט ממונעת אשר מחדירה את הפיגמנט אל תוך העור. בטכניקה זו ניתן לבצע את כל סוגי האיפור הקבוע.

שיטת שערה: בשיטה זו מציירים שערות על הגבה באופן המקנה מראה טבעי במיוחד, שיטה זו ניתנת ליישום גם במיקרובליידינג וגם במכשיר מכני.

שיטת הצללת פודרה: בשיטה זו ממלאים את אזור הגבה בפיגמנט באופן מעט מפוזר המקנה מראה מלא ועם זאת אוורירי. ניתן ליישם את שיטה זו בטכניקת מכשיר מכני וגם במיקרובליידינג.

שיטת הצללה: בשיטה זו ממלאים את הגבה בפיגמנט לצורך קבלת מראה מודגש ודומיננטי. שיטה זו ניתן ליישום במכשיר מכני וגם במיקרובליידינג.

לסיכום, חשוב מאוד להבדיל בין הכינויים הכלליים של התהליך (מיקרופיגמנטציה, איפור קבוע) לבין טכניקות הביצוע השונות (מיקרובליידינג / מכשיר מכני) ובין סוג התוצאה הרצויה (הצללה, שערה או הצללת פודרה )

הגדרה מדוייקת של התוצאה הרצויה תוך פירוט התהליך טרם הביצוע יבטיחו תיאום ציפיות מלא בין הטכנאית ללקוחה :)

אני באופן אישי, מיישמת את כל שיטות העבודה הנ"ל, גם בטכניקות של מכשיר מכני וגם במיקרובליידינג, זאת כמובן בהתאם להעדפות הלקוחה וסוג העור שלה על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

בהצלחה.

#איפורקבוע #מיקרובליידינג #שיטתשערה

0 views